Összefoglaló 2024. május 10., péntek

U17: Nyíregyháza - DVTK 0-9 (0-4)

A sereghajtó Nyíregyháza otthonában egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat. Az U17-es DVTK meg sem állt kilenc találatig a bajnoki mérkőzésen.

Országos U17-es Bajnokság,
Kiemelt csoport, 21. forduló

Nyíregyháza Spartacus - Diósgyőri VTK 0-9 (0-4)

Nyíregyháza, Örökösföld Sporttelep, Játékvezető: Rozsnaki Gábor (Juhász Sámuel, Derda Noel Keve).
NyÍregyháza Spartacus FC: Novák Z. - Molnár N., Bagoly Á., Ferenczi Á., Bora P., O. Berezhnoi, Majoros M., Szalanics E., Jakab N., Hegedűs Cs., Bakó Zs. Vezetőedző: Tudja Dávid.
Diósgyőri VTK: Soós B. - Miskolczi D., Kuznyecov D., Ferenczi S., Szénási S., Farkas R., Tucsa Sz., B. Kovalov, V. Khomenko, Nagy B., Kiss B. Vezetőedző: Vincze Richárd.

Csere: Szalancsi E. helyett Halász N. a 46., Soós B. helyett Balázs Á. a 46., Ferenczi S. helyett Berzsényi Á. a 46., Kiss B. helyett Purzsa X. az 54., Molnár N. helyett Tran Ba. az 57., Hegedűs Cs. helyett Tóthszegi P. az 57., Miskolczi D. helyett Kapitány G. a 62., B. Kovalov helyett Méhes K. a 62., Novák Z. helyett Simon F. a 81. percben.
Gólszerző: Kiss B. (0-1) a 11., Kiss B. (0-2) a 17., B. Kovalov (0-3) a 19., V. Khomenko (0-4) a 45., Kuznyecov D. (0-5) a 47., Derzsényi Á. (0-6) az 53., Kuznyecov D. (0-7) az 56., Purzsa X. (0-8) a 64., Derzsényi Á. (0-7) a 71. percben.

Vincze Richárd: -  Az első félidő elején kiegyenlített játék folyt a pályán, ám az első negyed óra után átvettük az irányítást és nagyon szép gólokat szerezve magabiztos előnyre tettünk szert. A fordulás után a srácok nem álltak le, továbbra is magas koncentrációval és sikeréhesen játszottak, aminek az lett a vége,hogy tetszetős játékkal további gólokat szerezve nagy arányú győzelmet arattunk.