Az 'ÉV Női Tájkerékpárosa' díjat 2023. évben ismételten Tamás Bianka vehette át. Az elismerést a 2023. évben elért három magyar bajnoki címmel, a Magyar Kupa felnőtt kategória első helyezéssel, illetve a Csehországban megrendezett Felnőtt Tájkerékpáros Világbajnokságon elért eredményekkel (sprint 25., hosszútáv 26., középtáv 38., tömegrajtos versenyszám 34. hely) vívta ki.

A sportágért végzett több évtizedes munkáért járó Ripszám Henrik emlékéremben részesült (posztumusz) Tamás Tibor - a szakosztály volt edzője - a magyar tájfutó és tájkerékpár társadalomban végzett több évtizedes fáradhatatlan tevékenységéért. A díjat gyermekei – Bianka és Bence – vették át. Valamint Dr. Zsigmond-Heinczinger Száva - a szakosztály technikai edzője - egyedülállóan sikeres junior szövetségi kapitányi munkájáéért.

A DVTK Tájfutó Szakosztálya és a Diósgyőri Tájékozódási Futó Club által 2023. májusában rendezett Bükkszentkereszt Nagydíjon végzett gyors és körültekintő intézkedésükért, mellyel egy fejsérülést szenvedett versenyzőt sikerült a kritikus időn belül egészségügyi ellátáshoz juttatniuk, Életmentő díjat kapott a szakosztály tagjai közül: dr. Zsigmond Judit, Dr. Zsigmond-Heinczinger Száva, Balabás Péter Gergő, dr. Emmer György és Pintér Ábel.